Skuteczna prezentacja w moim zespole

Szkolenie stacjonarne w formie warsztatu, obejmuje 2 dni szkoleniowe.
Jeden dzień szkolenia to 6 godzin zegarowych (np. 9.00 – 15.00), w tym krótkie przerwy ustalane z uczestnikami szkolenia oraz 30 minutowa przerwa na lunch. W trakcie szkolenia będzie miała miejsce realizacja praktycznych ćwiczeń z wykorzystaniem materiałów multimedialnych i elektronicznego zapisu video (nagrania). Ćwiczenia będą indywidualne i zespołowe w tym: studia przypadków, ćwiczenia „ad hoc”, ćwiczenia zadaniowe, realizowane zespołowo, w parach i małych grupach. Z tego względu liczba uczestników w grupie (zespole) to 6-10 osób.

Dodatkowo możliwa jest opcja wykupienia 3-ciego dnia szkolenia, który będzie miał charakter tzw. follow-up - czyli odbędzie się po pewnym uzgodnionym czasie (np. 2 tygodnie/1 miesiąc). Uczestnicy znowu staną wtedy przed kamerą i wspólnie przekonamy się, jakie postępy poczynili w indywidualnej pracy nad prezentacjami - a co jeszcze jest do zrobienia.

Opis szkolenia:

Jedyne w swoim rodzaju bardzo praktyczne szkolenie nakierunkowane na przekazanie w praktyczny sposób wiedzy o tym jak zmienić język werbalny na język skutecznej prezentacji i jak za pomocą skutecznej prezentacji podkreślić znaczenie swoich słów. Szkolenie skierowane do wszystkich zespołów, które w ramach swoich muszą tworzyć prezentacje:
  • Do bezpośrednich przełożonych – którzy robią prezentacje dla kierownictwa i dla swoich współpracowników
  • Do działów HR - który muszą tworzyć prezentacje np. przy on-boardingu nowych pracowników i zaprezentować na jakich zasadach będą pracowali
  • Do tych, którzy muszą prezentować cele organizacji
  • Do tych, którzy obsługują konferencje i zjazdy firmowe
  • Do rekruterów, którzy muszą zaprezentować pracodawcę, którego reprezentują
  • Do członków poszczególnych zespołów – którzy robią prezentacje dla przełożonych i dla klientów
  • Do średniej i wyższej kadry kierowniczej – która robi prezentacje dla zarządu i kluczowych klientów
  • Do tych, którzy wypowiadają się w imieniu swojej organizacji na forum publicznym: na targach, kongresach, spotkaniach z prasą czy na zebraniach Zarządu
  • Do szykujących się do awansu – którzy w formie prezentacji będą pokazywać rozwój swojej kariery zawodowej i jej wizję
  • Do zatrudnionych w organizacjach, w których prezentacja to nowy dokument jakim posługujemy się na co dzień

Szkolenie jest kompleksowe – pozwala od początku do końca nauczyć się praktycznej umiejętności, a ta wiedza będzie procentować przez cały okres kariery zawodowej.
W ramach szkolenia dowiesz się:
  • Jaka wartość dodaną ma dobra prezentacja? O ile ułatwia komunikację?
  • Jak prowadzić zamierzoną i właściwą narrację i jak ją przekazać w prezentacji?
  • Jak połączyć komunikację werbalną z poza werbalną, czyli jak obrazami i schematami pokazać jednoznacznie o co chodzi?
  • Jak dostosować komunikat do odbiorcy? Jak go skonstruować maksymalnie prosto i przejrzyście?
  • Jak przykuć uwagę odbiorcy prezentacji i ją utrzymać przez całe wystąpienie?
  • Jaka jest rola osoby prezentującej - co powinna, a czego nie wolno jej robić
  • kim jesteś - czyli jak widzą Cię inni?
  • przygotowanie prezentacji
  • zapanowanie nad przestrzenią prezentacyjną
  • nagranie przeprowadzonej prezentacji
  • wspólna analiza nagrania