Jak obniżyć rachunki za energię elektryczną?

Cel szkolenia: Obniżenie rachunków za energię elektryczną w przedsiębiorstwach i instytucjach w obliczu nadchodzących podwyżek kosztów. Szkolenie ma na celu wskazanie i nauczenie zasad oszczędzania i ograniczania wydatków na energię elektryczną poprzez przeprowadzenie analizy obecnego profilu energetycznego i wdrożenie odpowiednio dobranych narzędzi do oceny i poprawy efektywności energetycznej oraz oświetleniowej budynków publicznych, przemysłowych oraz oświetlenia ulicznego.

Forma szkolenia: Szkolenie 1-dniowe, 5 godzin zegarowych, zamknięte, dostosowane do potrzeb Zamawiającego, przeprowadzone - w zależności od preferencji Zamawiającego - w formie on-line lub jako szkolenie stacjonarnie.
  • Podstawowe założenia przeprowadzania analizy efektywności energetycznej,
  • Podstawy prawne, regulacje i stosowane procedury,
  • Sposoby na bezinwestycyjne oszczędzanie energii,
  • Możliwości technologiczne systemów zarządzania energią w budynkach,
  • Podstawy procesu audytowania energetycznego,
  • Praktyczne zastosowanie urządzeń pomiarowych i zarządzających wykorzystaniem energii,
  • Sposoby opłacalnej ekonomicznie modernizacji lub wymiany urządzeń i instalacji elektrycznych oraz oświetleniowych wykorzystywanych w obiektach,
  • Dostosowanie rozwiązań telekomunikacyjnych w systemach zarządzania i reagowania kryzysowego,
  • Sposoby ograniczenia opłat za energię bierną,
  • Dobór i szacowanie produkcji z OZE na potrzeby obiektu,
  • Weryfikacja oświetlenia ogólnego pomieszczeń, iluminacji obiektów oraz przestrzeni zewnętrznych (zastosowanie analizatora, źródła światła i charakterystyka).

Oszczędzanie = zarządzanie, nie wyłączanie
prof. Maciej ZAJKOWSKI dr. hab. inż., prof. PB w Katedrze Fotoniki, Elektroniki i Techniki Świetlnej Wydział Elektryczny Politechnika Białostocka
  • certyfikowany audytor wpisany na listę ministerialną nr. 7408,
  • członek Zrzeszenia Audytorów Energetycznym nr 2478,
  • koordynator grupy roboczej ds. Rozwoju Sektora Fotowoltaiki w Radzie Koordynacyjnej Ministerstwa Klimatu i Środowiska,
  • członek Rady Nadzorczej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku,
  • doradca Marszałka Województwa Podlaskiego ds. efektywności energetycznej i OZE.

Szkolenie organizujemy pod patronatem Instytutu Innowacji i Technologii Politechniki Białostockiej, który jest jednostką naukowo-wdrożeniową, a jego kadra naukowa to eksperci posiadający niezbędne kompetencje oraz wiedzę w obszarze energetyki i oświetlenia.
Dlaczego warto zainwestować w szkolenie?
  • Jego skutkiem będzie obniżenie kosztów - wiedza przekazana podczas szkolenia, pozwoli zoptymalizować wykorzystanie energii elektrycznej, zapewniając wyraźne obniżenie rachunków za energię.
  • Jest odpowiedzią na bieżące potrzeby - stałe oraz zapowiadane podwyżki kosztów energii elektrycznej, wymuszają stosowanie wszelkich dostępnych metod oszczędzania i racjonalizacji jej wykorzystania.
  • Zapobiegnie problemom w przyszłości - nie sposób bowiem z zrezygnować z energii elektrycznej, należy więc doprowadzić do optymalizacji zasilania i używania niezbędnych zasobów.
  • Da efekt w postaci wygody i zwiększenia m.in. BHP - wiedza wyniesiona ze szkolenia pozwoli poprawić zauważalny efekt świetlny, pozwalając na lepsze doświetlenie różnych obszarów, przy zachowaniu wszelkich norm bezpieczeństwa.
Po zastosowaniu tej wiedzy w praktyce, poprawi się nie tylko o bilans ekonomiczny Państwa przedsiębiorstwa lub instytucji, ale także właściwe warunki oraz komfort i higiena pracy osób przybywających w zasięgu oddziaływania światła sztucznego

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani tą tematyką, mogą Państwa zainteresować także pozostałe nasze szkolenia https://www.mostwanted.edu.pl/e-szkolenia/ https://www.mostwanted.edu.pl/szkolenia-zamkniete/

Żeby być cały czas na bieżąco – śledźcie Państwo naszą zakładkę „Aktualności”:

Żeby zgłębić ciekawe zagadnienia – polecamy nasz blog: